Jak zablokować dostęp programu Internet Explorer do Internetu

Jak zablokować dostęp programu Internet Explorer do Internetu

Ulubione skrzyżowanie z Internetem White Internet Explorer jest znany większości użytkowników. Windows 10 jest nadal dołączany do starszych celów biznesowych, ale Microsoft uwzględnił Edge jako domyślną przeglądarkę dla Windows.

Można się jednak zastanawiać, jak wyłączyć program Internet Explorer (IE). Możesz uniemożliwić innym użytkownikom twojego systemu działanie w złożonych przeglądarkach lub możesz nienawidzić swojego systemu za blokowanie Internet Explorera w twoim systemie.

१. Jak zablokować dostęp programu Internet Explorer do Internetu za pomocą Zapory systemu Windows

Windows zawiera wbudowaną zaporę ogniową, która pozwala kontrolować interakcje programów internetowych. Tutaj możesz ustawić nowe zasady blokujące wszystkie połączenia przez Internet Explorer.

Najpierw spójrzmy na zaporęsystemie Windows  i otwórz  zaporę z zaawansowanymi zabezpieczeniami, Windows Defender .  W lewym okienku kliknij opcję  Reguły wychodzące , a następnie wybierz opcję  Nowa reguła  uprawnień .

 Aby wyświetlić program wybranego  typu reguły okna  , kliknij  Dalej . Powinieneś przejrzeć ten Internet Explorer.

W 64-bitowych instalacjach systemu Windows 10 folder Internet Explorer znajduje się w  folderze Programy  i  pliki (x86)  . Test plik jest wersja IE blokuje   I nie Program Files (x86) pliki blokowe w  dwóch seriach dla pliku  wykonania są blokowane jest.

W rezultacie, jeśli używasz 64-bitowego systemu Windows, powinieneś zablokować następujące pliki:

C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe

Jeśli używasz 32-bitowego systemu Windows, jesteś w następującym obszarze:

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

Wybierz,  aby zablokować , połączyć  użycie i ustawić stosowanie wszystkich trzech rodzajów dostępnego miejsca. Wreszcie, blokery Internet Explorer  podoba  opisową nazwę Leave  . Możesz również podać opis, jeśli chcesz.

Jeśli to zaznaczysz, Internet Explorer nie będzie mógł uzyskać dostępu do niczego w Internecie.

2. Jak całkowicie wyłączyć Internet Explorera

Jeśli zablokowanie programu Internet Explorer nie wystarczy do zablokowania dostępu do Internetu, skorzystamy z opcji hakowania. Możesz całkowicie wyłączyć Internet Explorera w swoim systemie, uniemożliwiając innym korzystanie z niego.

Windows Internet Explorer jest uważany za część systemu Windows, więc nie można go odinstalować przez zwykłe programy. Zamiast tego należy wykluczyć go z menu Funkcje systemu Windows.

Znajdź (a)  okno Funkcje  , wybierz menu Start i  włącz lub wyłącz funkcje w systemie Windows  . Spowoduje to wyświetlenie listy dodatków do systemu Windows. Tutaj kliknij  Internet Explorer 11 , odznacz  Potwierdź .

System Windows monituje o odinstalowanie programu Internet Explorer i ponowne uruchomienie komputera w celu zakończenia procesu. Po ponownym uruchomieniu system nie wyświetla śledzenia programu Internet Explorer.

Jeśli musisz ponownie uzyskać dostęp do IE, powtórz proces i zaznacz pole wyboru  Internet Explorer 11,  aby go aktywować .

3. Zablokuj Internet Explorera za pomocą fałszywych serwerów proxy

Jest to „klasyczny” sposób blokowania dostępu do Internetu przez Internet Explorer. System Windows obsługuje używanie serwera proxy do łączenia się z Internetem. Można go użyć do wyznaczenia komputera jako fikcyjnego serwera proxy do blokowania całego ruchu sieciowego.

Niestety ta  sztuczka ma poważną wadę . Prawie wszystkie inne przeglądarki (w tym Chrome i Firefox) używają ustawień proxy wybranych dla Internet Explorera, więc nie możesz połączyć się z innymi przeglądarkami. Jeśli chcesz ustawić ustawienia online, ma to niewielki wpływ, ponieważ musisz je usunąć.

Aby zmienić ustawienia serwera proxy Windows 10, wybierz  Ustawienia> Sieć i Internet> Proxy . Na górze strony, ustawić zegarek z automatycznym  suwakiem dla osób  niepełnosprawnych do.

Następnie przejdź do dołu, aby aktywować  za pomocą proxy .  Fikcyjny zestaw  wartości adresów0.0.0.0 to  dobra robota dla Ciebie . Brama  Number  80 Leave  Zapisz  Kliknij,  aby .

Po zalogowaniu zmiany należy zastosować natychmiast. Aby wrócić do trybu online, możesz wyłączyć   suwak użycia serwera proxy .

Nie pozwól innym zmieniać Twojego proxy

Jest to problem, jeśli możesz wyłączyć ustawioną opcję proxy, przechodząc do aplikacji Ustawienia. Aby temu zapobiec, możesz zablokować dostęp do tych ustawień.

Jeśli używasz systemu Windows 10 Pro, możesz użyć do tego Edytora zasad grupy.  W menu Start gpedit.msc wejście  Otwórz, a następnie zlokalizuj następujący przedmiot:

User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Internet Explorer > Prevent changing proxy settings

Ci Włączone na  planie , jeśli  dostęp do ustawień serwera proxy na stronie Ustawienia, które można wykorzystać na panelu sterowania, a sekcja Old School umożliwia nie być.

Pro systemu Windows 10 nie mają dostępu do systemu Windows Home Group Policy Editor uważać  cię . Możesz wprowadzić takie zmiany, edytując rejestr, ale jest to nieco trudne ze względu na ustawienia proxy dostępne zarówno w Panelu sterowania, jak i aplikacji Ustawienia.

The. Użyj kontroli rodzicielskiej w rodzinie Windows 7

System Windows 10 ma opcje kontroli rodzicielskiej pod parasolem „Rodzina”. Pozwala to ograniczyć to, co dziecko może zrobić z komputerem. Jednym z udostępnianych narzędzi jest zezwalanie i blokowanie określonych stron internetowych za pomocą Internet Explorera i Edge.

Ta strona internetowa pozwala tylko zaznaczyć to pole wyboru.  Tylko widok strony internetowej  może być ograniczony. Połączenie tego wpisu z pustą listą prawie zablokuje dostęp do Internet Explorera. Oczywiście dotyczy to tylko konta twojego dziecka, ale nadal jest przydatne.

Dokładne ustawienia konta użytkownika

Powyższa metoda jest głównym sposobem wyłączenia przeglądarki Internet Explorer i uniemożliwienia dostępu do Internetu. Podczas ustawiania ustawienia należy upewnić się, że użytkownicy, którzy nie chcą uzyskać dostępu do programu Internet Explorer, nie mogą zmienić ustawienia i zalogować się.

Aby to zrobić, musisz upewnić się, że te konta są tworzone przez zwykłych użytkowników, a nie administratorów.  Upewnij się, że system jest ustawiony na standardowe konto dla konta użytkownika, aby przejść  do Ustawienia> Profil> Rodzina i inne .

Ty masz nawet  kontrolować konta użytkownika systemu Windows . W UAC konto administratora uruchamia programy z uprawnieniami administratora tylko w razie potrzeby. Zwykli użytkownicy nie mogą zmieniać poziomów systemu, takich jak korekty poziomu zapory, chyba że dostarczą certyfikaty administracyjne.

Jeśli zobaczysz w pobliżu niebiesko-żółty pancerz, zobaczysz, że jego funkcjonalność jest ograniczona przez UAC. Niestety tak naprawdę nie pojawia się w aplikacji ustawień wyświetlanej w panelu sterowania.

Możesz całkowicie zablokować Internet Explorera, stosując odpowiednią metodę konfiguracji i odpowiednie ograniczenia na koncie użytkownika. I nie ma sposobu, aby inni mogli łatwo przezwyciężyć zmianę. Sprawdź  nasz przewodnik po blokowaniu kont użytkowników  w systemie Windows, aby uzyskać więcej pomysłów.

Blokowanie programu Internet Explorer: powodzenia!

Widziałeś, jak zablokować dostęp programu Internet Explorer do Internetu. Metoda zapory jest świetną opcją dla większości ludzi i najlepiej ją usunąć z systemu Windows. Wszystko, co musisz zrobić, to zablokować konto, aby nie mieć dostępu do IE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *