Jak naprawić cykl ponownego uruchamiania systemu Windows 10

Jak naprawić cykl ponownego uruchamiania systemu Windows 10

W przypadku wcześniejszych wersji systemu Windows może być wymagane pełne przywrócenie lub przynajmniej zamieszanie. Konstrukcja systemu Windows 10 umożliwia stosunkowo szybkie zakończenie procesu restartu.

Oto jak zaktualizować cykl rozruchu systemu Windows 10 i uruchomić komputer lub laptop w kilka minut.

Co to jest niekończący się cykl ładowania?

Windows 10 nie jest szczególnie podatny na niekończące się cykle rozruchowe, ale jest niespójny.

Jest to szczególnie przydatne, ponieważ system Windows nie uruchamia się poprawnie, gdy komputer jest uruchomiony. Zamiast tego komputer nie osiągnął ekranu logowania przed zresetowaniem ekranu rozruchowego i ponownym uruchomieniem systemu Windows. Teraz opłaty i awarie ciągle się powtarzają.

Ten błąd jest spowodowany problemem rejestru systemu Windows. Niestety, jeśli nie uruchomisz systemu Windows, nie będziesz w stanie pozostawić systemu operacyjnego za sobą i naprawić rejestru. To jest widok Catch-22.

Aby obejść ten problem, użyj opcji odzyskiwania systemu Windows 10.

Co powoduje cykl uruchamiania systemu Windows 10?

Cykl ponownego uruchamiania systemu Windows 10 może być niewygodny w obsłudze. Ale jaki jest powód? Zasadniczo jedną z wad są trzy rzeczy:

  1. Aktualizacja systemu Windows
  2. Zaktualizowany lub nowy sterownik dla systemu Windows
  3. Zainstaluj nowe oprogramowanie (aplikację lub grę)

Coś jest nie tak z tym procesem. W rezultacie komputer był w nieskończonym cyklu ponownego uruchamiania.

Ten problem mam w systemie Windows od lat. W dolnej części strony Windows 7 i Windows 8 mają wskazówki dotyczące określania rotacji rozruchu. Jeśli jednak używasz systemu Windows 10, znajdź rozwiązanie w następnej sekcji.

Jeśli poprawka automatycznie naprawia obrót systemu Windows 10

Jeśli masz szczęście, usługa Windows Repair lub Auto Repair może rozpocząć się bez inspiracji. Zwykle dzieje się to po kilku ponownych uruchomieniach, więc poczekaj, aż komputer dotrze do tego momentu. Niektóre kontakty ręczne mogą być wymagane. Skorzystaj z opcji automatycznej naprawy tutaj i wykonaj wszystkie kroki.

Ale jeśli to nie nastąpi w ciągu 15 minut, to nie może się zdarzyć. Czas sam rozwiązać problem.

Wejdź w tryb awaryjny, aby naprawić system Windows z nieskończonymi cyklami rozruchowymi

W systemie Windows 10 istnieją jeszcze trzy opcje określania nieskończonego obrotu rozruchu.

  • Tryb awaryjny: uzyskaj  dostęp do systemu operacyjnego i odinstaluj oprogramowanie Windows, sterowniki lub aktualizacje mogą być uszkodzone
  • Zawsze instaluj ponownie system: najszybszy sposób na  usunięcie ostatnich zmian
  • Zainstaluj ponownie system Windows 10:  zhakuj opcje, aby użyć, jeśli nie ma sposobu lub brak danych.

Dostęp do trybu awaryjnego zależy od ustawień rozruchowych i ustawień systemowych.

1. System Windows z podwójnym uruchomieniem

Jeśli na komputerze jest zainstalowanych wiele wersji systemu Windows, poczekaj, aż pojawi się ekran wyboru systemu operacyjnego. Jeśli opcja jest dostępna, zamiast wybierać system Windows 10, wybierz Zmień domyślnie lub wybierz  inną opcję . Następnie wykonaj powyższe kroki, aby uzyskać dostęp do trybu awaryjnego.

२. Ręczny dostęp do trybu awaryjnego

W niektórych przypadkach możesz uzyskać dostęp do trybu awaryjnego w systemie Windows 10. Jest to możliwe, jeśli cykl restartu zostanie uruchomiony po uruchomieniu określonej aplikacji lub podłączonego sprzętu.

Przed ponownym uruchomieniem Istnieją trzy opcje ponownego uruchomienia systemu Windows 10 w trybie awaryjnym.

  • Przesunięcie hold  a  następnie zaawansowane opcje startowe dla systemu Windows 10  , aby rozpocząć Start> I  – Restart kliknij  na .
  • Można również otworzyć ustawienia (Win + I i naciśnij), a następnie aktualizować i bezpieczeństwo> Odzyskiwanie> Zaawansowane Restart> Uruchom ponownie można otworzyć  .
  • na polecenia prompt (  z menu Start , prezes i dyrektor zarządzający aby wyszukiwać  za i kliknij prawym przyciskiem myszy i  wybierz polecenie Uruchom jako administrator , aby uruchomić ponownie zamknięty / R / lub kaptur Wprowadź komputera). Lub uruchom.

Jak wspomniano, nie trzeba zbyt długo wpisywać polecenia. Pierwsza opcja jest najszybsza.

3. Uzyskaj dostęp do trybu awaryjnego za pomocą instalacji multimediów

Użytkownicy systemu Windows 10 muszą podzielić odzyskiwanie dysku twardego na partycje na swoim komputerze. W przeciwnym razie utworzenie lub urządzenie USB do odtwarzania DVD  , aby pobrać okien 10 nośników instalacyjnych do puszki . Musisz to napisać na innym komputerze.

Wystarczy załadować instalację nośnika z Windows 10 utknął w pętli restartu. Alternatywnie , można uzyskać dostęp do yuiephaaya / biayaoesa w puszce  (na starcie systemu DF 8, lub  F1 kranu  można znaleźć) i wyrzutni.

Wybierz Partycję odzyskiwania jako partycję podstawową i uruchom ponownie komputer. Aby uzyskać więcej informacji o  tym systemie Windows 10 dla mediów napisał instalacja przewodnik  dotyczą.

Obie metody będą mogły automatycznie prowadzić przez narzędzie do odzyskiwania lub uzyskać dostęp do ekranu Opcje zaawansowane.

Napraw nieskończoną pętlę rozruchową w trybie awaryjnym systemu Windows 10

Jeśli komputer jest w trybie awaryjnym, możesz podjąć kroki, aby zapobiec ładowaniu. Może to być wszystko, od usuwania aktualizacji wiersza polecenia systemu Windows do odinstalowywania sterowników.

Napraw łańcuch aktualizacji Windows

W wierszu polecenia (musisz go otworzyć za pomocą Menedżera pulpitu) wpisz:

net stop wuauserv

Podążaj za mną

net stop bits

Poczekaj na odpowiedź, a następnie przejdź do  C: \ Windows \ Software Distribution . Usuń tutaj całą zawartość katalogu. Jeśli używasz w linii poleceń, użyj r, r (usuń katalog),  aby poprowadzić linię poleceń  systemu Windows .

(Użyj wiersza polecenia, jeśli masz dostęp tylko do zaawansowanych opcji ekranu. Jest to również tryb awaryjny).

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows 10 rozruch uruchomi się jak zwykle.

Czy Twoja aplikacja lub gra wyzwala cykl uruchamiania w systemie Windows 10?

Czy uważasz, że cykl rozruchowy jest spowodowany instalacją aplikacji (być może właśnie się rozpoczęła)? Być może jest to niedawno zainstalowana gra. Tak czy inaczej odinstalowanie oprogramowania może rozwiązać ten problem.

Znajdź oprogramowanie w menu Start, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows 10 konieczne będzie naprawienie łańcucha rozruchowego.

Odłącz obciążenie sprzętowe

Jeśli Twój system jest w trakcie rozruchu z powodu sterowników sprzętowych, możesz to naprawić w trybie awaryjnym.

Aby rozpocząć, kliknij  Wybierz  Menedżera urządzeń . Znajdź podejrzane urządzenie tutaj. Nie zawsze tak jest, ale może to być element, który ostatnio dodałeś. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy,  wybierz Właściwości> Sterownik,  a następnie wybierz  Zwróć sterownik .

Jeśli to nie rozwiąże problemu, wyłącz i odinstaluj sterownik. Kliknij wybrane urządzenie prawym przyciskiem myszy , wybierz opcję Wyłącz urządzenie, a następnie  wybierz opcję  Odinstaluj sterownik .

Następnie możesz ponownie uruchomić system Windows 10.

Przywróć lub zainstaluj ponownie system Windows 10, aby określić nieskończoną rotację rozruchu

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie opcji odświeżania, jeśli nie przejdziesz do trybu awaryjnego lub jeśli poprawka nie działa. Możesz także przywrócić system Windows 10 w ustawieniach fabrycznych.

Ten proces domyślnie przywraca system Windows 10, pozostawiając go jako pusty arkusz. Wykonaj kopię zapasową swoich danych osobowych!

Rozwiązywanie problemów z cyklem Windows 8

Aktualizacja cyklu rozruchu w Windows 8 i 8.1 nie różni się od Windows 10. Sprawdź kroki w poniższym filmie.

Prawdziwa różnica polega na tym, że Windows powinien załadować się do ekranu automatycznego odzyskiwania, jeśli coś pójdzie nie tak. Tutaj możesz uzyskać dostęp do menu Opcje zaawansowane, które mogą nie być dostępne w warunkach cyklu rozruchu. Opcje uruchamiania należy zbadać zgodnie z opisem i wybrać  użycie trybu awaryjnego .

Przywróć nieskończone cykle rozruchowe w systemie Windows 7

Windows 10 nie może przegapić niekończącego się cyklu ponownego uruchamiania. Jeśli używasz starszej wersji, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby ominąć łańcuch restartu i przełączyć system w tryb online

Windows 7 wymaga zainstalowania nośnika, aby rozwiązać problem z rotacją rozruchu. Jeśli nie masz oryginalnego dysku DVD,  pobierz Windows 7 Media Installer od  Microsoft .

Naprawiono cykl uruchamiania systemu Windows!

Ponowne uruchomienie łańcucha było problemem dawno temu w systemie Windows. Poprzednie wersje zawierały wiele produktów z opcjami odzyskiwania, ale te rozwiązania są zupełnie inne. Na szczęście system Windows 10 ma świetne narzędzie do odzyskiwania i odzyskiwania, które może łatwo rozwiązać problemy z cyklem rozruchowym.

Zachowaj ostrożność, wykonując kroki opisane tutaj. Podczas używania interfejsu wiersza poleceń nie może wystąpić błąd.

Jeśli masz szczęście wrócić do niekończącego się cyklu ponownego uruchamiania systemu Windows 10, czas zachować ostrożność. Zapoznaj się z  Przewodnikiem tworzenia kopii zapasowych danych  w systemie Windows 10, aby upewnić się, że cykl ładowania systemu Windows nie jest kompletną katastrofą .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *