Co to jest hosting? Jak zbierać dane na stronie

Co to jest hosting? Jak zbierać dane na stronie

Co to jest hosting? Jak zbierać dane na stronie

Skrobaczki internetowe zwykle  zbierają informacje i dane, które można wykorzystać tylko odwiedzając stronę internetową w przeglądarce . Robiąc to sami, skrypt internetowy otwiera możliwości odzyskiwania danych, analizy danych, analizy statystycznej i nie tylko.

Dlaczego warto korzystać z Internetu?

Żyjemy według dnia i wieku, z łatwym dostępem do informacji bardziej niż w jakikolwiek inny sposób. Infrastruktura wykorzystywana do przekazywania czytanych słów to kanał, który zapewnia więcej wiedzy, opinii i wiadomości niż ludzie w historii ludzkości.

Właśnie dlatego mózgi inteligentnych ludzi poprawiły 100% wydajność (muszą zostać sfilmowane) i nie mogą przynieść tylko 1/1000 danych przechowywanych w USA. ,

Cisco  2016 oszacował  ruch internetowy w 1 bajcie zeta (1000000000000000000000000 bajtów) lub szacuje się bajt płci Tilly (przyjdź do Essex Tilly) . Zeta Byte Netflix przesyła strumieniowo około 4000 osób. Pomoże to nieprzyjemnym czytelnikom, którzy wychodzą z biura, zacząć ponad pół miliona razy bez zatrzymywania się.

Wszystkie te dane i informacje są przerażające. Nie wszystko jest w porządku. Większość z nich nie jest związana z codziennym życiem, ale coraz więcej narzędzi ma tę informację w naszych oczach i mózgach z serwerów na całym świecie.

Nasze oczy i mózg tak naprawdę nie są w stanie poradzić sobie z tymi wszystkimi informacjami, więc skrobanie sieci stało się użytecznym sposobem gromadzenia danych z Internetu. Pozyskiwanie danych z Internetu jest abstrakcyjnym terminem określającym zachowanie pobierania danych ze strony internetowej i lokalnego monitorowania.

Możesz pomyśleć o typach danych i złomować sieć, aby je skompilować. Możesz napisać krótki skrypt do wyszukiwania i przechowywania nieruchomości, danych sportowych, lokalnych firmowych adresów e-mail i list tekstowych ulubionych artystów.

W jaki sposób przeglądarka odzyskuje dane sieciowe?

Aby zrozumieć skrobaki internetowe, musisz zrozumieć, jak działa sieć. Aby uzyskać dostęp do tej witryny, wpisz „musef.com” w przeglądarce internetowej lub kliknij link do innej witryny (powiedz nam, gdzie chcesz się dowiedzieć poważnie). Kolejne kroki są takie same.

Najpierw przeglądarka wyszuka wpisany lub kliknięty adres URL (wskazówka: umieszczenie kursora myszy nad linkiem z tyłu spowoduje wyświetlenie adresu URL na dole przeglądarki, aby nie klikał) i wygeneruje „żądanie” do serwera. Serwer przetwarza następnie żądanie i wysyła odpowiedź.

Odpowiedź serwera obejmuje HTML, JavaScript, CSS, JSON i inne dane potrzebne do wygenerowania strony internetowej dla widoku przeglądarki internetowej.

Sprawdź element internetowy

Nowoczesne przeglądarki zapewniają szczegółowe informacje na temat tego procesu. Okna w Chrome naciśnij Ctrl + I + Shift + klawisz   i kliknij prawym przyciskiem myszy lub  OK , aby wybrać jedną. W oknie zobaczysz taki ekran.

W górnej części okna znajduje się lista kart opcji. Sekcja Sieć jest obecnie interesująca  . Szczegółowe informacje o ruchu HTTP są podane.

W prawym dolnym rogu wyświetlane są informacje o żądaniu HTTP. Oczekiwany adres URL i żądanie HTTP „jak” to „GET”. Kod stanu w odpowiedzi jest zdefiniowany jako 200, co oznacza, że ​​serwer akceptuje żądanie.

Pod kodem statusu znajduje się zdalny adres, który jest publicznym adresem IP serwera Makeuseof.com. Klient otrzymuje  ten adres za pośrednictwem protokołu DNS .

W następnej sekcji wymieniono odpowiedzi. Nagłówek odpowiedzi zawiera kod statusu oraz typ danych lub treści w odpowiedzi. W tym przypadku patrzę na „text / html” ze standardowym kodowaniem. Mówi mi, że odpowiedzią na podgląd strony jest dosłownie kod HTML.

Inne rodzaje odpowiedzi

Serwer może zwrócić obiekty HTML w celu renderowania obiektów danych, a także stron internetowych w odpowiedzi na żądanie GET. Interfejsy programowania witryn  (lub interfejsy API)  zazwyczaj używają tego rodzaju wymiany.

Sprawdź kartę Sieć, jak pokazano powyżej, aby sprawdzić, czy ten typ wymiany istnieje. CrossFit Otwarte Liderów badanie  z  pełnym tabeli danych pozwala .

Po kliknięciu odpowiedzi wyświetla dane JSON zamiast kodu renderowania HTML witryny. Dane JSON to zestaw etykiet i wartości na liście wielowarstwowej.

Analizowanie kodu HTML lub dodawanie tysięcy kluczy / wartości JSON jest jak czytanie matrycy. Na pierwszy rzut oka wygląda jak szok. Może być wiele informacji do ręcznego odkodowania.

Przewinie strukturę sieci!

Teraz musisz wiedzieć, że Twój kod HTML nie musi być ręcznie dekodowany, zanim zostaniesz poproszony o wyciągnięcie piekła z nieba! Niewiedza jest szczęśliwa Stek ahnimyeoyi  jest  pyszny.

Wrak sieci może być ciężką pracą . Ramki złomu są dostępne w języku Python, JavaScript, Node i innych językach. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie skrobania jest użycie Pythona i pięknej zupy.

Skrobanie strony internetowej ze smokiem

Pierwszy krok wymaga kilku wierszy kodu, dopóki nie zostaną zainstalowane Python i BeautifulSup. Oto krótki skrypt, który pobiera zasób strony internetowej i czyni go pięknym.

from bs4 import BeautifulSoup
import requests

url = "http://www.athleticvolume.com/programming/"

content = requests.get(url)
soup = BeautifulSoup(content.text)

print(soup)

Po chwili otrzymamy adres URL, a następnie odpowiemy. Kod HTML adresu URL zostanie wyświetlony podczas drukowania obiektu. Proces ten przypomina ręczne odwiedzanie strony internetowej i klikanie  źródła .

Ta strona jest w szczególności witryną, która publikuje treningi CrossFit codziennie, ale tylko raz dziennie. Możesz tworzyć skrobaki do ćwiczeń każdego dnia, a następnie dodawać je do listy podsumowań treningu. Zasadniczo możesz utworzyć bazę danych na podstawie zapisów szkoleń, które można łatwo znaleźć.

Magią BeaufiulSoup jest możliwość przeszukiwania całego HTML za pomocą wbudowanej funkcji FindAll (). W tym konkretnym przypadku strona korzysta z kilku tagów zawartości kwadratu. Skrypt powinien więc spojrzeć na wszystkie tagi i dowiedzieć się, co ich interesuje.

Ta sekcja ma także kilka tagów <p>. Skrypt może dodać cały tekst z każdego z tych tagów do tej karty lokalnej. Aby to zrobić, dodaj do skryptu prostą pętlę.

for div_class in soup.findAll('div', {'class': 'sqs-block-content'}):
  recordThis = False
  for p in div_class.findAll('p'):
    if 'PROGRAM' in p.text.upper():
      recordThis = True
    if recordThis:
      program += p.text
      program += '\n'

Gotowe! Urodził się wrak sieci.

Redukcja zadrapań

Istnieją dwa sposoby postępowania.

Jednym ze sposobów eksploracji skrobania sieci jest użycie odpowiednich narzędzi. Skrobaczka internetowa  (świetna nazwa!) Ma tam 200 000 użytkowników i jest łatwa w użyciu. Ponadto  centrum analizowania  umożliwia eksportowanie usuniętych danych w programach Excel i Google Spreadsheets.

Ponadto Web skrobak będzie  pomóc wyobrazić sobie, jak stworzyć stronę internetową , która Chrome wtyczki do zaoferowania Państwu  . Co najważniejsze, nazwa Justice OctoParse to  potężny i intuicyjny interfejs do wcierania .

Wreszcie, małe pocieranie było znane, ponieważ interesująca jest próba pracy z  domu w sieci przez indeksowanie tła od zera  .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *