5 prostych rozwiązań typowych problemów w sklepie Google Play

5 prostych rozwiązań typowych problemów w sklepie Google Play

Kod błędu pojawia się czasami, gdy następuje awaria Sklepu Google Play. Znalezienie Internetu jest ważne dla każdego kodu, ale często nie jest wymagane. Wiele problemów w Sklepie Play wymaga jednej z pięciu podstawowych poprawek.

Podstawy edycji w sklepie Google Play

Dostępnych jest 5 poprawek do naprawy wielu błędów w Sklepie Play. Nie musisz ich wszystkich używać. Najpierw sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, idź

Istnieje pięć rozwiązań:

 1. Zatrzymaj aplikację, a następnie wyczyść pamięć podręczną i / lub dane.
 2. Przełącz połączenie danych Wi-Fi.
 3. Usuń i zaktualizuj aktualizację w Sklepie Play.
 4. Odśwież swój profil Google.
 5. Zarejestruj swoje urządzenie w Google.

Ten krok rozwiąże wiele problemów w Sklepie Play. Omówię jednak niektóre typowe kody błędów, których nie można później naprawić w ten sposób.

Przejście na Androida pogarsza Sklep Google Play

Ten opis nie obejmuje podstawowego wyposażenia ani niestandardowych użytkowników ROM. Te procesy modyfikują pliki systemowe Androida, dlatego wprowadzono wiele zmiennych diagnostycznych. Ta zmiana może spowodować, że Sklep Play przestanie działać.

Dlatego instalowanie składu lub odzyskiwanie z kopii zapasowej przy użyciu odzyskiwania niestandardowego jest dużym powodem, dla którego magazyny czasami nie działają. Zaleca  się przywrócenie aplikacji danych za pomocą Titanium Backup lub podobnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych .

1. Zatrzymaj aplikację i wyczyść pamięć podręczną oraz dane.

Sklep Google Play opiera się na innych procesach, które działają cicho w tle. Ilekroć usuwasz Sklep Play, zalecamy zrobienie tego w ramach Usług Google Play i Google Services Framework  . Po pierwsze, Google Play , aby uaktualnić jeśli chcesz zabaw usług Google , aby  zaktualizować go.

Opcjonalnie możesz usunąć dane Menedżera pobierania.

Jeśli zostanie usunięty, uruchom ponownie urządzenie i spróbuj zainstalować lub zaktualizować ponownie. Może być konieczne ponowne wprowadzenie danych logowania. Oto szczegóły krok po kroku (proces może się różnić w zależności od urządzenia i wersji Androida):

Najpierw przejdź do  Ustawień . Następnie  znajdź wszystkie karty,  które otwierają  aplikację . (W systemie Android 9 Pie wybierz  Aplikacje i powiadomienia> Wyświetl wszystkie aplikacje X. )

Tutaj w Sklepie Play Google, wybierz  się . Jeśli wybierzesz  Wymuś zatrzymanie , proces aplikacji zostanie zakończony. Następnie zapisz karty,  aby uzyskać więcej opcji.  Aby usunąć tymczasowe dane na ekranie przyjmującego  Wyczyść cache Tap do i rozwiązać problem.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj  wyczyścić dane . Czyszczenie pamięci podręcznej jest również ważne, ale zresetuj aplikację do pierwotnej postaci. Oznacza to, że będziesz musiał zalogować się ponownie, aby ponownie skonfigurować swoje preferencje.

Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, spróbuj ponownie w służbie od  Play Googleram usług Googlemenedżera plików . Wszystkie aplikacje  w prawym górnym rogu ekranu, 3 punkty w tym menu i naciśnij przycisk  System wyświetlania   przełączania   , należy sprawdzić dwie rzeczy z przeszłości.

Bardziej ostrożny raportów o błędach „Przykro mi, aby zatrzymać usługę Google Play”  Jeśli istnieje problem specyficzny.

2. Przełącz dane na Wi-Fi

Jeśli masz zawodne połączenie z Internetem, wiele typowych problemów z aplikacjami mobilnymi nie zostanie zainstalowanych.

Aby przełączyć się z mobilnej transmisji danych na Wi-Fi, przeciągnij dwoma palcami u góry ekranu, aby otworzyć  Szybkie ustawienia . Naciśnij i przytrzymaj  urządzenie „s  WIFI dziesięciu ustawień WiFi można prawie znaleźć listę sieci. Jeśli nikogo nie ma w pobliżu, poczekaj, aż wrócisz do sieci domowej.

Problemem może być również przeciwieństwo. Jeśli masz problemy z instalacją aplikacji przez Wi-Fi, przełącz się na komórkową transmisję danych i zainstaluj ponownie. Jeśli to nie zadziała, musisz zdiagnozować problem z siecią.

Wreszcie, jeśli używasz VPN, musisz go wyłączyć. VPN może powodować problemy z pobieraniem ze sklepu Play.

3. Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację Play Store

Możesz odinstalować aplikację Play Store z oryginalnego urządzenia i zainstalować ją od zera. Jednak podobne kroki odzyskiwania można wykonać na urządzeniach bez rootowania.

Aby to zrobić,  przejdź do Ustawienia> Aplikacje i informacyjne> X aplikacji w podróży . Wybierz,  aby przechowywać Google Play na  tej liście . Page 3 cechy  przycisk menu  kliknij aktualizacje Odinstaluj Wybierz  jedną . Przywróć oryginalną wersję aplikacji Play Store.

Po zakończeniu możesz zaktualizować do najnowszej wersji Sklepu Play na dwa sposoby. Czy otworzyć sklep grać,  menu pop-up w lewo w menu Ustawienia , aby wybrać  go. Przewiń tutaj, aby przejść do  wersji  nagrań w Sklepie Play, aby potwierdzić aktualizację .

Możesz także uzyskać kopię  APK Play Store od Mirror  i My obok tego obciążenia żądamy aktualizacji . Zobacz szczegóły boczne poniżej.

Ty Możesz odświeżyć swój profil Google

Odświeżenie konta Google (usunięcie i ponowne dodanie) nie jest takie trudne. Uwaga:  spowoduje to usunięcie danych zsynchronizowanych z kontem Google na twoim urządzeniu. Może to obejmować wiadomości, zdjęcia, kontakty i więcej.

Najpierw przejdź do  Ustawienia> Profil . Wybierz konto Google, z którym masz problemy . W Androidzie Pie wystarczy dotknąć  Usuń konto,  aby je usunąć . W poprzedniej wersji naciśnij przycisk  Wybierz menu 3-punktowe   Usuń konto .

Możesz ponownie dodać swoje konto z   menu Konto . Ponowne uruchomienie telefonu po zmianie konta nie jest dobrym pomysłem.

5. Zarejestruj swoje urządzenie w Google

W 2018 r. Google zawiedzie na nielicencjonowanym urządzeniu z Androidem. Są to markowe telefony i tablety, które nie mają licencji na system operacyjny Android. W większości przypadków całkowicie zatrzymamy Sklep Play. W innych przypadkach Sklep Play nie uruchomi aplikacji markowych Google, takich jak Gmail lub Mapy Google.

Może pojawić się kod błędu 501 lub ostrzeżenie o posiadaniu nielicencjonowanego urządzenia. W innych przypadkach nie pojawi się komunikat błędu lub ostrzeżenia. Na szczęście nielicencjonowane urządzenia umożliwiają Google dostęp do Sklepu Play. Ale jest problem. Musisz zarejestrować swoje urządzenie w Google. Proces jest prosty.

Jak zarejestrować się na urządzeniu z Androidem za pomocą Google

Po pierwsze, dla łatwego dostępu do informacji telefonicznej urządzenia ID , aby pobrać i zainstalować   , proszę . Jeśli nie próbujesz uzyskać dostępu do Sklepu Play,  pobierz  go aplikacji APKMirror . Raz zainstalowany, kopia  liczba Google Services Framework ramowej .

Po drugie, masz teraz kopię swojego numeru telefonu komórkowego i zarejestruj się urządzeniu Google . Musisz zalogować się na swoje konto Google tutaj. Podczas logowania Google Service Framework przechowuje identyfikator Androida , pole wprowadzania   , wklej kod aplikacji i kliknij  Zarejestruj się  .

Uruchom ponownie urządzenie. Po ponownym uruchomieniu musisz zaktualizować Sklep Google Play lub pobrać aplikację jak poprzednio.

Różne poprawki kodu i błędów w sklepie Google Play

Twój Xda Play w ogromne  , w tym 20 ogólnego problemu ogromnym kod błędu jest edytowanej listy . Istnieją wyjątki od tej reguły, ale większość z nich wymaga wykonania powyższych czynności (usunięcie pamięci podręcznej itp.).

Te wyjątki są następujące:

 • Błąd 498 : W tym przypadku pamięć podręczna telefonu jest pełna. Spróbuj   użyć odzyskiwania telefonu, aby usunąć partycję pamięci podręcznej .
 • Błąd 919 : Twój telefon jest w sklepie.  Aby umieścić urządzenie, mocowanie powinno być  .
 • Błąd 403 : Używasz dwóch różnych kont Google na tym samym urządzeniu. Musisz użyć poprawnego konta. Zostaw coś jeszcze.
 • Błąd 927 : Nie ma powodu, aby naprawić problem doeeoteumeuroyi aktualizacji Sklepu Play . Poczekaj na zakończenie aktualizacji.
 • Błąd 101 : Zainstalowano zbyt wiele aplikacji . Usuń niektóre.
 • Błąd 919 : Ustawienie nazwy punktu dostępu jest nieprawidłowe. Aby to zrobić, trzeba mieć odpowiednie ustawienia epiena aby dostać się  konfigurację urządzenia ponownie potrzebować  .

Play Store Diagnostics App

Najlepszym źródłem tego problemu jest zastosowanie kodu do błędu i naprawić aplikacji  może AndroidPIT wiedza ustalenia kody błędów dla Androida profesjonalnych użytkowników razem. Ta aplikacja została zaprojektowana jako źródło odniesienia i zawiera zarówno kody błędów Androida, jak i kody błędów Sklepu Play. Wprowadź kod wyświetlania, a aplikacja wyświetli możliwe rozwiązanie.

Ta aplikacja wyświetla reklamy pełnoekranowe. Reklama kosztuje trochę, aby rozwiązać problemy z wyłączonymi urządzeniami, ale jeśli nie odkryłeś jeszcze konkretnego kodu błędu w Google, możesz go wyszukać.

Jeśli wszystko inne zawiedzie , mejhona App Store  lub  F-Droid nigdy próbować  . Instaluje się tak samo na prawie wszystkich urządzeniach i napotyka mniej problemów niż Google Play Store.

Rozwiązywanie problemów w sklepie Google Play

Nie mogę rozwiązać problemu w Sklepie Play. Jeśli podstawowe techniki naprawy, takie jak wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych w magazynie odtwarzania, zawiodą, możesz znaleźć prawie każdy problem, wyszukując określone kody błędów. Niestandardowy ROM, tj.

Na szczęście rękę zainstalować Google Apps może zrobić  dla ciebie . Domyślnie nie ma niczego zainstalowanego w sklepie odtwarzacza i działa na obu tych niestandardowych pamięciach ROM.

Mogą występować problemy ze Sklepem Play, takie jak zablokowane aplikacje podczas przenoszenia. W takim przypadku   problem aktualizacji kraju / terytorium można rozwiązać w sklepie Google Play .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *